96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

Dodano: 21 maj 2020 , Organizacyjne

96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę

W dniach 23-24 maja 2020 r. odbędzie się 96. Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Służby Zdrowia na Jasną Górę. Tematem przewodnim jest hasło roku liturgicznego: "Wielka tajemnica wiary" oraz słowa Stefana kardynała Wyszyńskiego: "Miłość świadczona innym jest największym dobrodziejstwem dla nas samych, którzy zdobywamy się na okazywanie miłości".

Tegoroczne pielgrzymowanie w erze koronawirusa do Maryi Królowej Polski przybiera szczególnego znaczenia. Pomimo ograniczonej obecności fizycznej medyków, pragniemy na Jasnej Górze w obecności wyznaczonych delegatów z Polski, a także we wszystkich placówkach szpitalnych, hospicyjnych pod przewodnictwem kapelanów, wyrazić wdzięczność za dar heroicznej służby wszystkich pracowników służby zdrowia oraz prosić o odwagę, moc i siłę do codziennego pochylania się nad człowiekiem w cierpieniu.

 

96. Pielgrzymkę rozpocznie sobotni Apel Jasnogórski, zaś w niedzielę o godz. 11.00 w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Msza św. pod przewodnictwem Księdza Biskupa Zielonogórsko-Gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego w intencji polskiej służby zdrowia. Zachęcamy do łączności duchowej poprzez transmisje telewizyjne.

Szczegóły na plakacie

 

 ks. Tomasz Duszczak

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook