Gliniany Dzień Dziecka

Dodano: 08 czerwiec 2018 , Organizacyjne

Dzień Dziecka z OIL w Zielonej Górze

Pani Prezes OIL w Zielonej Górze dr Marzenna Plucińska razem z Komisją Kultury podjęła inicjatywę świętowania Dnia Dziecka w sposób szczególny, w wyjątkowym, magicznym miejscu, z cudowną, pełną inspiracji artystką - plastykiem - panią Krystyną Betiuk.

Gliniany Dzień Dziecka - pod takim hasłem odbyły się warsztaty plenerowe w uroczej miejscowości Bukowica, k. Nowego Miasteczka. Gościł nas otoczony murem folwark, wyjęty niczym ze szkolnych lektur i powieści, pełen ciekawych zakątków, tajemniczych przedmiotów i prawdziwych dzieł sztuki. Pani Krystyna - autorka, w zasadzie renowatorka tego miejsca - z budynków będących gruzowiskiem -stworzyła miejsce, będące dla niej domem, warsztatem, galerią i muzeum w jednym. Od lat zajmuje się rozwojem artystycznym dzieci. Uczy je, jak odnajdywać w sztuce to, co najważniejsze - odkryć możliwość kształtowania wyobraźni poprzez tworzenie.

W to piękne czerwcowe południe mieliśmy okazję poznać, czym jest glina. Dzieci, z pomocą rodziców, małymi palcami tworzyły prawdziwe cuda - gliniane patery z wytłoczonym wzorem liści, płaskie formy w wymyślnych kształtach. Maluchy ochoczo tłukły wałkami po jeszcze twardej glinie, następnie wałkowały niestrudzenie do odpowiedniego rozmiaru po to, aby za chwilę wykrawać odpowiednie kontury i nadawać swoim dziełom formę.

Na koniec pani Krystyna zaprezentowała bajkowe kolorowe kapelusze, szyte ręcznie przez grupę dzieci podczas „Rumcajsowania" na Czeskiej Nocy Muzeum w Zielonej Górze, w których wszyscy wyglądaliśmy niezwykle malowniczo! .

Mamy nadzieję, że takie spotkania staną się naszą małą „izbową" tradycją. Dziękujemy wszystkim za cudowne spotkanie. Kolejny raz mogliśmy poczuć, że „kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".

 

Justyna Rajkiewicz

 

 

                                                                                    GALERIA ZDJĘĆ

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook