narzędzia do odbywania wideo-konsultacji lekarskich

Dodano: 17 sierpień 2020 , Organizacyjne

Szanowni Państwo,

Okręgowa Izba Lekarska w Zielonej Górze otrzymała ofertę od firmy KRY, która według zapewnień jej managera, jest wiodącą platformą telemedycyny w Europie. Firma zdecydowała się na bezpłatne udostępnienie lekarzom/lekarzom dentystom swojego narzędzia do odbywania wideo-konsultacji lekarskich.

W załączniku znajdziecie Państwo szczegółową instrukcję w jaki sposób można z niego korzystać .

Jest to bardzo proste w swojej istocie narzędzie, które może w znacznym stopniu poprawić komfort pracy lekarza/lekarza dentysty oraz podnieść satysfakcję pacjenta z udzielanych w czasie pandemii teleporad. System opiera się na pracy przeglądarek internetowych (uwaga nie działa na Internet Explorerze).

Po stronie lekarza wymagany jest komputer (lub smartfon) z dostępem do internetu, wyposażony w kamerkę. Na początek lekarz powinien zarejestrować się poprzez stronę internetową - jest to czynność jednorazowa i wręcz banalna. Natomiast po stronie pacjenta nie jest wymagana instalacja jakiejkolwiek aplikacji w telefonie. Niezbędne jest jednak posiadanie smartfonu/telefonu z dostępem do internetu oraz również wyposażonego w kamerkę.

Jak to działa?

Pacjent dostaje od lekarza smsa z linkiem do wideokonsultacji i musi na niego kliknąć, a następnie jest w prosty sposób prowadzony do odbycia teleporady z lekarzem. Ważną cechą narzędzie jest fakt, że działa tylko w jedną stronę - lekarz do pacjenta. Zatem tylko lekarz może zaprosić do wideokonsultacji pacjenta. Pacjent nie może dzwonić do lekarza z prośbą o wideokonsultację.

Poniżej link do narzędzia

- instrukcja_PL

https://www.liviconnect.com/pl/

 

Prezydium ORL w Zielonej Górze 

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook