Spotkajmy się 1 czerwca na proteście w Warszawie

Dodano: 20 maj 2019 , Organizacyjne

Spotkajmy się 1 czerwca na proteście w Warszawie

 

W sobotę, 1 czerwca 2019 r., odbędzie się ogólnopolska manifestacja lekarzy - taką decyzję podjął Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Organizatorem manifestacji jest Porozumienie Rezydentów OZZL, które zarzuca ministrowi zdrowia brak realizacji porozumień z lutego 2018 r.

 

Kością niezgody między MZ a lekarzami stała się m.in. metodologia liczenia wskaźnika PKB, przeznaczonego na zdrowie (szczegóły na stronie internetowej OIL w Zielonej Górze oraz w biuletynie „DOKTOR” - list lek. Jakuba Bajera).

 

Manifestację poparło Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej i wystosowało apel do wszystkich lekarz i lekarzy dentystów o udział w proteście.

 

OIL w Zielonej Górze wraz z Porozumieniem Rezydentów organizuje i finansuje transport dla wszystkich chętnych. Transport przeznaczony jest dla lekarzy, lekarzy dentystów, studentów oraz ich rodzin.

 

Manifestacja  rozpocznie się o godz. 13 przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, następnie protestujący przejdą pod siedzibę Kancelarii Premiera RP.

 

Osoby chętne prosimy o zgłaszanie się telefonicznie do OIL w Zielonej Górze:

pod nr tel: 68 320 79 00  do 24.maja.

O szczegółach wyjazdu poinformujemy osobnym e-mailem.

 

 

Prezes OIL w Zielonej Górze

           Marzenna Plucińska

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook