W dniach 08-09.06.2018r. odbyła sie - III Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologiczna pod wymownym tytułem "Zrób rakowi naprzeciw".

Dodano: 18 czerwiec 2018 , Organizacyjne

 

 

W dniach 08-09.06.2018r. odbyła sie - III Ogólnopolska Konferencja Psychoonkologiczna pod wymownym tytułem "Zrób rakowi naprzeciw".

Jednym z podmiotów wspierających była fundacja Eskulap przy OIL w Zielonej Górze. Pałac w Żaganiu po raz kolejny gościł znamienitych wykładowców z kraju i zagranicy.

Wysłuchaliśmy wykładów m.in. o raku piersi, szyjki macicy, jajnika, nerki i nowych metodach ich leczenia, które uwzględniają genetykę i immunologię. Poruszono również niezwykle istotne tematy dla lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów i pacjentów dotyczące nie tylko leczenia chorób onkologicznych, ale istoty filozofii chorowania, radzenia sobie ze stresem a właściwie radzenia sobie z życiem.

Doskonały dr n. med. Mariusz Wirga - psychiatra, psychoonkolog - ze Stanów Zjednoczonych wprowadził nas w elementy terapii simontonowskiej, której uczył się od samego autora Carla Simontona i przekonywał jak terapia poznawczo-behawioralna może nas zmienić, jak może wpłynąć na nasz układ odpornościowy, na przebieg leczenia i zdrowienia. Natomiast Barbara Beukelaar z Holandii mówiła o oddziaływaniu medycyny holistycznej. Było o emocjach, nadziei, jakości życia i duchowości.

Nie zabrakło "Siły Śmiechu i Oddechu" a także wiedzy o diecie i rehabilitacji.

Było to - myślę, że nie tylko dla mnie - wzbogacające, wzruszające i inspirujące spotkanie.

Serdecznie dziękuję organizatorom a szczególnie Małgorzacie Wawrzynkowskiej i Grzegorzowi Mutwilowi za wspaniałą Konferencję, za wielki wysiłek, którego kolejny raz dokonali. Mam nadzieję, że znajdą oni siłę na kontynuowanie tej wyjątkowej i niezwykle potrzebnej tematyki w kolejnych latach. 

 

dr n. med. Marzenna Plucińska

 

rejestr lekarzy:

Rejestr lekarzy

Nasz biuletyn:

Doktor

Polub nas:

Facebook